poniedziałek, 16 listopada 2015

Dzień 16. Pragnienie

Na takie fizjologiczne najlepsza jest woda.  Wiadomo-soki tuczą,herbata i kawa pobudzają, napoje ogólnie zawierają niezdrową chemię  i psują zęby.  Ale nie samą  wodą  człowiek żyje.  Najważniejsze by pić  i  to sporo.  Łatwo o tym zapomnieć,  co widzę szczególnie u starszych osób na oddziale.

Co zrobić z innymi  pragnieniami ? Dobra praca, szczęście rodzinne, zdrowie, dobra materialne. .. Chyba próbować nie przeszkadzać w ich spełnieniu. Nie szukać problemów tam, gdzie ich nie ma, rozwiązywać te, które powstają i pracować, a najwięcej nad sobą.
Ja pragnę więcej czasu dla rodziny.  Dlatego postanowiłam ograniczyć  internet,od którego najwyraźniej jestem uzależniona.  Zaczęłam od odinstalowania FB... zobaczymy czy to coś da. ..
Dlatego proszę nie bądźcie źli, jeśli nie od razu będę komentować wpisy na Waszych blogach i odpowiadać na Wasze komentarze.  Postaram się raz na jakiś czas zrobić to masowo, aby moje dzieci i mąż  nie miały przed oczami widoku mamy wiecznie wiszącej na komórce. ..


8 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki :-) Sama jestem przykładem na to, że można odzwyczaić się od internetu... tak właściwie to mam do niego dostęp tylko w pracy w wolnych chwilach :-) W domu internet okupuje młodzież, a ja odpuściłam :-) I dobrze mi z tym.
  Facebook mam raczej tylko po to, aby od czasu do czasu sprawdzić, co moje nastolatki tam robią...
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za kciuki!
   Na pewno się przydadzą.

   Usuń
  2. Dziękuję za kciuki!
   Na pewno się przydadzą.

   Usuń
 2. Trzymam kciuki, czasem tak lepiej, wiem po sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Mam nadzieję że uda się zapanować nad tym nałogiem .pozdrawiam serdecznie! !!

   Usuń
  2. Dziękuję! Mam nadzieję że uda się zapanować nad tym nałogiem .pozdrawiam serdecznie! !!

   Usuń
 3. Oh, ale masz postanowienie, trzymam kciuki aby Ci się udało, bo dla mnie to by było ciężkie zadanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez nie wydaje mi sie, aby to bylo proste, choc musze powiedziec, ze brak FB jak na razie mi nie doskwiera. Trudniej odkleic komorke od reki...

   Usuń