wtorek, 2 czerwca 2015

Calm surf

Od mniej więcej pół roku  w moich zapasach czeka na swoją kolej prześliczna wełna Dream in Color calm w kolorze surf. Wiedziałam tylko, że  chce zostać kardiganem, resztę musiałam ja wymyślić. 
 A kaprysy to miała, że  żakard  to nie ładnie, a w warkoczu za grubo wygląda.  Dała mi sporo czasu na wykończenie innych projektów i w końcu krzyknęła, że  teraz to już czas na nią. ..i że właściwie najładniej to jej w samych prawych, ale ona tak nie chce,bo to za nudno.  
Sięgnęłam wiec do ostateczności i wyjęłam książkę z wzorami. Przeglądałyśmy ją razem i po kilku przymiarkach zdecydowałyśmy się na delikatny wzór listków.A na szydełku zaczyna się bawełniany kocyk dziać -vortex-throw. Próbowałam wzór sama wykombinować, ale to nie to i trzeba jednak hieroglify rozszyfrowywać :/ . Nie przepadam za wzorami pisanymi, szczególnie na szydełko wole schemat- no ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda i jak ktoś się namęczył, żeby wzór rozpisać, to mogę z wdzięcznością się również pomęczyć i odczytać ;)


2 komentarze:

 1. Koc znam jest bardzo fajny a ta włóczka ciekawa jest:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wloczka jeste przecudna- puszysta, mieciutka i piekna strukture oczek tworzy. Spiralek szydelkowych jeszcze nie robilam, pewnie z rok mi ten kocyk zajmie ;D
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń